Home » Aktualności » Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024, 04.09.2023r.

Archiwum

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024, 04.09.2023r.

Dzień dobry, szkoło!

Jesteśmy, choć

wiatr po liściach szeleści,

choć lato jeszcze nie zgasło

i słońce ogromne hasło.

Nie żal nam lipca i słońca

wakacyjnego gorąca,

leniwego nieba nad głową

i wiatru, co polem powiał.

 

4 września 2023 roku uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego rozpoczęli kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8:00 uroczysta Msza święta, którą celebrował ks. proboszcz Stanisław Kurcap. W uroczystej Mszy św. uczestniczyli nauczyciele, uczniowie i rodzice m.in. przedszkolaków i pierwszaków.

W homilii skierowanej do uczniów ks. Stanisław podkreślił, aby rok szkolny zacząć z Jezusem. Zwrócił uwagę na słowa z dzisiejszej ewangelii: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. I zaznaczył jak ważne jest, aby wzajemnie sobie pomagać, szanować się i wspierać w różnych działaniach. Taka współpraca, wzajemna pomoc, zaangażowanie kształtują charakter młodego człowieka.
Z kolei dyrektor zespołu – Andrzej Ziajor witając wszystkich po wakacyjnym wypoczynku na początku przytoczył słowa Harva Ekera, kanadyjskiego biznesmena i mówcy motywacyjnego: „Sukcesu można się nauczyć. Możesz się nauczyć, jak odnieść sukces w każdej dziedzinie. Jeśli chcesz zostać świetnym golfistą, możesz się nauczyć, jak tego dokonać. Jeśli chcesz zostać wspaniałym pianistą, możesz się nauczyć, jak to osiągnąć. Jeśli chcesz być naprawdę szczęśliwy, możesz się nauczyć, jak to sprawić. Jeśli chcesz być bogaty, możesz się nauczyć, co trzeba zrobić. Nie ma znaczenia, w którym miejscu teraz jesteś. Nie ma znaczenia, z jakiego miejsca zaczynasz. Ważne jest, żebyś był gotów się uczyć”. Tak więc nowy rok szkolny to czas pełen obietnic i nadziei, ale także wyzwań, z jakimi musimy się zmierzyć. Jako społeczność szkolna, jesteśmy oczywiście gotowi stawić czoła tym wyzwaniom i kontynuować naszą misję kształcenia i wychowania młodych umysłów. Musimy pamiętać, że edukacja to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale również rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia, empatii i kreatywności. Naszym zadaniem jest przygotowanie Was, drodzy uczniowie, na świat, który ciągle się zmienia i który wymaga od nas adaptacji oraz rozwiązywania złożonych problemów. Chcemy wspierać Was w rozwijaniu indywidualnych pasji i talentów. Wspólna praca rodziców i nauczycieli jako partnerów edukacji, komunikacja między domem, a szkołą są niewątpliwie kluczowe dla sukcesu każdego ucznia. Zachęcam wszystkich rodziców do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły, spotkań i wydarzeń, które umożliwią nam zrozumienie Waszych oczekiwań, dzięki czemu będziemy mogli dostosować nasze podejście do indywidualnych potrzeb uczniów.

Na koniec dyrektor życzył wszystkim owocnej, pełnej pasji i zaangażowania nauki w tym nowym roku szkolnym.