Home » Aktualności » Lekcja w kinie „Na jaki film do kina? Czyli o gatunkach filmowych”, 16.04.2024r.

16 kwietnia uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w niecodziennej lekcji- lekcji w kinie. Zajęcia zostały zorganizowane przez Centrum Edukacji Filmowej.

Celem lekcji było wdrażanie uczniów  do właściwego odbioru i korzystania z mediów. Uczniowie poznali cechy kilku gatunków filmowych. Wśród nich znalazły się: film przygodowy, western, komedia, film fantasy, musical, film science fiction.

Aktor prowadzący zajęcia aktywizował uczniów poprzez pytania naprowadzające i wizualizację. Dzieci wykazały się szeroką wiedzą filmową, spostrzegawczością i kreatywnością.

Zwieńczeniem zajęć była projekcja filmu „Biegnij Amelio!”- wzruszająca i zabawna opowieść o potrzebie samorealizacji.

Lekcja w kinie spełniła swoje założenia i cele.