Home » Aktualności » Zwykły święty – akademia poświęcona Słudze Bożemu Bł. Ks. Jerzemu Popiełuszce dnia 19.04.2013 r.

Archiwum

Zwykły święty – akademia poświęcona Słudze Bożemu Bł. Ks. Jerzemu Popiełuszce dnia 19.04.2013 r.

Cała społeczność szkolna zebrała się, jak w każdy 19-sty dzień miesiąca, aby uczcić patrona naszej szkoły  Bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę. Przez kolejne spotkania przypominamy sobie najważniejsze wydarzenia z życia tej niezwykłej postaci, która odegrała tak doniosłą rolę w historii polskiego narodu i kościoła. 

Kwietniowe wspomnienie przygotowała nauczycielka Ewa Feret. Podczas tego spotkania zatrzymaliśmy się nad okresem jego dzieciństwa i młodości. Uczniowie podkreślili, że dla nas jest wzorem walki o wolność, wiarę, miłość i prawdę. Dla niego nic nie było względne, po imieniu nazywał dobro i zło. Uczył jedności i szacunku. Piętnował zło, a nie człowieka. Był człowiekiem „z krwi i kości”. Zupełnie zwyczajny, „szary” uczeń, ministrant, kleryk, ksiądz. Przeciętnie zdolny. Nie urodził się święty, miał swoje słabości – lubił „gadżety”, samochody, jako młody wikary bał się głoszenia kazań. Jego postać może być zachętą dla wszystkich „średnich” i „przeciętnych”, którzy myślą, że świętość jest tylko dla „wielkich” i „wybranych”.