Home » Aktualności » Akademia „Jan Paweł II – Papież dialogu.” 13.10.2013r.

Archiwum

Akademia „Jan Paweł II – Papież dialogu.” 13.10.2013r.

13 października uroczyście obchodziliśmy w kościele parafialnym w Skrzyszowie XIII Dzień Papieski dzięki uczniom przygotowanym przez ks. proboszcza Janusza Skrzypka. Uroczystość była pamiątką wyboru Karola Wojtyły na papieża. 

Dzień papieski obchodzony jest co roku w niedzielę poprzedzającą 16 dzień października. Ten uroczysty dzień zbiega się z 35. rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tym razem myślą przewodnią tego wydarzenia było hasło "Jan Paweł II – Papież Dialogu". O oprawę muzyczną zadbał chór kościelny, a wystrój i oprawę liturgiczną przygotowała Akcja Katolicka. Uczniowie prześledzili hasła Dni Papieskich obchodzonych w Polsce od trzynastu już lat, aby się przekonać, że czciliśmy Papieża między innymi jako: Świadka nadziei, Apostoła jedności, Pielgrzyma pokoju, Orędownika prawdy, Sługę miłosierdzia, Wychowawcę młodych, Papieża wolności, Człowieka modlitwy, Papieża rodziny i w tym roku jako Papieża dialogu. Układa się z tego gotowa litania! Recytatorzy w swych wypowiedziach podkreślili co to jest dialog, jakie są warunki dobrego dialogu i najważniejsze, że  dialogu mamy od kogo się uczyć, ponieważ BŁ. JAN PAWEŁ II jest nam dany jako doświadczony i dobry NAUCZYCIEL AUTENTYCZNEGO DIALOGU, który nie boi się patrzeć prosto w oczy rozmówcy. Z okazji XIII Dnia Papieskiego tradycyjnie Szkolne Koło Caritas podjęło się zbiórki pieniędzy na stypendia dla uzdolnionej, a niezamożnej młodzieży pochodzącej z niewielkich miejscowości.