Home » Aktualności » Żywa lekcja przyrody 13.11.2013r.

Archiwum

Żywa lekcja przyrody 13.11.2013r.

Dnia 13 listopada w naszej szkole miała miejsce żywa lekcja przyrody z udziałem egzotycznych zwierząt p. h. „Gady w teorii i w praktyce” w ramach Warsztatów z Gadami w Szkołach i Przedszkolach”.

Lekcję poprowadził wieloletni hodowca gadów- p. Przemysław Ludwin. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali pogadanki na temat budowy, zwyczajów zwierząt oraz przystosowania do warunków, jakie panują w ich naturalnym środowisku. A wszystko to za sprawą prowadzącego, który swoim opowiadaniem wprost zaczarował dzieci i w sposób niebanalny zainteresował ich egzotycznymi gatunkami. Dzieci mogły na żywo i z bliskiej odległości zobaczyć niektóre gatunki żółwi, jaszczurek i węży. Najbardziej śmiałe i odważne mogły je dotykać, a nawet głaskać. Jednocześnie było zabawnie i  naukowo. Lekcja ta na pewno pozostawi w naszych umysłach wiele cennych informacji o gadach.