Home » Aktualności » Podkarpacki konkurs Literatura i Dzieci –„ Najbliżsi”. Eliminacje rejonowe 26.11.2013r.

Archiwum

Podkarpacki konkurs Literatura i Dzieci –„ Najbliżsi”. Eliminacje rejonowe 26.11.2013r.

Przedmiotem konkursu jest twórczość znaczących i wybitnych autorów, którzy w swoich  utworach poruszają tematykę związaną z hasłem przewodnim aktualnej edycji „NAJBLIŻSI”.

 

Tegoroczna tematyka dotyczyła głównie relacji pomiędzy dzieckiem i osobami szczególnie mu bliskimi. Istotą tematu była refleksja nad tym czego dzieci uczą się od innych, bliskich ich sercu i w jaki sposób to wpływa na zachowanie i stosunek do innych.

Uczestnicy prezentowali 1 utwór wybranego autora 
w formie – recytacji

               – inscenizacji

               – piosenki (opartej na tekstach wybranego autora)

               – prac plastycznych

Eliminacje rejonowe odbyły się 26 listopada w Domu Kultury w Ropczycach. Z naszej szkoły w konkursie wzięła udział Maria Cieśla z kl. I piosenką „Przyjaciel dziadek” przygotowana przez Alinę Zawiszę. Osiągnęła duży sukces. Została laureatem. Otrzymała dyplom laureata i nagrodę książkową. Dnia 5 grudnia laureaci zaprezentują swoje utwory podczas finału konkursu w WDK w Rzeszowie. Gratulujemy Marii i życzymy pomyślności na estradzie.