Home » Aktualności » Klasa „0” na projekcji filmu „Pszczółka Maja” 24.10.2014r.

Archiwum

Klasa „0” na projekcji filmu „Pszczółka Maja” 24.10.2014r.

Dnia 24 października dzieci z kl. „0” i przedszkola pod okiem wychowawczyń miały możliwość obserwować przygody i cały tajemniczy świat pszczółki Mai na dużym ekranie w kinie Helios w Rzeszowie. Najbardziej rezolutna pszczółka świata pokazała naszym wychowankom niezwykle ważne wartości pożądane w życiu- kreatywność, nieszablonowość, odwagę, ciekawość świata.

Gdy w filmie dorosłe owady zaślepione nienawiścią i chęcią władzy stają do walki, to dzieci pozbawione uprzedzeń, odwracają ich uwagę i powodują, iż w efekcie owady się jednoczą i zapanowuje pokój i przyjaźń. Maja jest przykładem, że więź i przyjaźń to wartości nadrzędne, które mogą istnieć ponad podziałami. Wspólne działanie przynosi o wiele więcej korzyści, niż walka z odmiennością. Teraz na co dzień dzięki odniesieniom do filmu będziemy pokazywać dzieciom, że wspólnie pracując i uzupełniając się mogą o wiele więcej osiągnąć, że należy uczyć się współdziałania.