Home » Aktualności » II Podkarpacki Konkurs Piosenki Przedszkolnej o „Baśniową Nutkę” 2015

Archiwum

II Podkarpacki Konkurs Piosenki Przedszkolnej o „Baśniową Nutkę” 2015

„Szczęśliwi Ci, którzy mają w sercu muzykę i uśmiech na ustach”

Franz Schubert

W Mielcu został zorganizowany II Podkarpacki Konkurs Piosenki Przedszkolnej „O Baśniową Nutkę”. Organizatorem konkursu było Przedszkole Miejskie nr 9 im. „Baśniowej Krainy” w Mielcu. W konkursie wzięło udział dwoje dzieci ze SP Skrzyszów z klasy „O”: Magdalena Bachórz oraz Krzysztof Mosior przygotowani przez Barbarę Budzik.

 

Po wcześniejszym nadesłaniu nagrań piosenek w wykonaniu tychże dzieci do organizatora konkursu uczestnicy z SP Skrzyszów zostali wytypowani do finału .

Finał odbył się w dniu 13 maja w Sali widowiskowej SCK w Mielcu.

Magdalena Bachórz wykonała piosenkę „Czarna Krowa” natomiast Krzysztof Mosior zaśpiewał „Wielcy Polacy”. Wokaliści bardzo ładnie reprezentowali Oddział Przedszkolny oraz swoje muzyczne talenty wespół z 25-cioma innymi wykonawcami. Było to dla nich bardzo dobre doświadczenie i duże przeżycie, a samo przygotowanie do konkursu przyczyniło się do umuzykalnienia dzieci.

Po wykonaniu wszystkich piosenek przez uczestników dzieci otrzymały ciepły posiłek i przekąski. Oglądnęły także występy dzieci trenujących taniec w Centrum Kultury w Mielcu. Na koniec zostały wręczone nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Życzymy małym wokalistom wytrwałości w rozwoju talentów muzycznych.