Home » Aktualności » XVIII Mistrzostwa Polski Mażoretek w Kedzierzynie Koźlu 20-22.05.2016r.

Archiwum

XVIII Mistrzostwa Polski Mażoretek w Kedzierzynie Koźlu 20-22.05.2016r.

Ogólnopolskie XVIII Mistrzostwa Mażoretek odbyły się w Kędzierzynie Koźlu w dniach 20 – 22 maja 2016 r. na Hali Widowiskowo – Sportowej „Azoty”. Przez tę halę w ciągu trzech dni przewinęło się blisko dwa tysiące mażoretek z całego kraju. Mistrzostwa odbyły się pod honorowym patronatem pani prezydent miasta Kędzierzyn Koźle. Pierwszego dnia miały miejsce występy sceniczne solo, duo/trio, mini formacje, mini mix, gdzie Zespół ANTURJA zaprezentował swoje umiejętności w układach tanecznych, zdobywając wysokie noty:

mini formacja flagi juniorki – drugi wicemistrz Polski, solo flaga juniorki (Zuzanna Paruch) – drugi wicemistrz Polski, trio tamburmajorek buławy seniorki (Katarzyna Rymut, Wiktoria Rymut i Dominika Fryz) – IV miejsce. W drugi dzień tańczone były defilady
i choreografie sceniczne kadetek  i mam mażoretek. Zespół Anturja Plus zajął w defiladzie III miejsce (do miejsca II brakło nam tylko pół punktu), a w układzie scenicznym – miejsce VII.

W trzeci dzień zostały ogłoszone wyniki plebiscytu „Diamentowa Mażoretka 2016”. Wyniki internetowego głosowania dały naszym kadetkom III miejsce i tytuł „Brązowych Mażoretek”. Serdecznie gratulujemy naszym dziewczętom z zespołu Anturja i ich trenerkom Kindze Mazur i Katarzynie Rymut. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wsparli nasz wyjazd na ogólnopolskie mistrzostwa: p. Janowi Sojka – właścicielowi Biura Turystycznego „Anturja” w Dębicy za wkład finansowy, p. Piotrowi Cielec – Wójtowi Gminy Ostrów oraz
p. Bogusławowi Wójcikowi – dyrektorowi ZEASiP w Ostrowie za umożliwienie bezpłatnego dojazdu na mistrzostwa. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do p. Bernadety Frysztak – wicestarosty Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego za ogromne i bardzo znaczące wsparcie finansowe naszego zespołu Anturja, które umożliwiło wyposażenie
w nowe stroje wszystkich grup wiekowych. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wsparcie
i pamięć o naszym zespole.