Home » Aktualności » X Jubileuszowy Festyn Rodzinny w Skrzyszowie. 19.06.2016r.

Archiwum

X Jubileuszowy Festyn Rodzinny w Skrzyszowie. 19.06.2016r.

Festyn zorganizowany był w niedzielne popołudnie 19 czerwca na placu przy szkole podstawowej.
Przed godziną 15 przy szkole zaczęli pojawiać się Skrzyszowianie i mieszkańcy okolic, a atrakcji było co nie miara. Imprezę zaszczycili swą obecnością przedstawiciele władz lokalnych oraz v-ce starosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego Bernadeta Frysztak.

Można było podziwiać przemarsz Orkiestry Dętej z Dębicy z mażoretkami z zespołu ANTURJA ze Skrzyszowa oraz koncert orkiestry. Atrakcją festynu był występ zespołu tanecznego ANTURJA ze Skrzyszowa. Dyrektor szkoły Andrzej Ziajor i przedstawiciele władz lokalnych wręczyli mażoretkom dyplomy za ich wysokie osiągnięcia na  Ogólnopolskich XVIII Mistrzostwach Mażoretek w Kędzierzynie Koźlu w dniach 20 – 22 maja 2016 r. Szczególne słowa podziękowania skierowano do p. Bernadety Frysztak – wicestarosty powiatu ropczycko – sędziszowskiego za ogromne i bardzo znaczące wsparcie finansowe naszego zespołu Anturja, które umożliwiło wyposażenie
w nowe stroje wszystkich grup wiekowych. Podczas festynu można było oglądnąć występ Zespołu Pieśni i Tańca Wiercany oraz występy wokalne dzieci z zerówki, Martyny Bieszcz i zespołu z kl. II oraz Marii Cieśli z kl. III. Zorganizowano także gry i zabawy dla dzieci z nagrodami. Swoje umiejętności pokazała dziecięca drużyna pożarnicza – OSP Skrzyszów. Talentami pochwaliły się pary taneczne z Towarzystwa Przyjaciół Tańca „Złota Para” w Dębicy oraz Formacja Tańca Nowoczesnego „Vega” z Centrum Kultury w Ropczycach. Nie zabrakło też pokazów zapaśniczych zawodników z UKS „Orzeł” Skrzyszów. Dla dzieciaków przygotowano tradycyjne – ich ulubione – malowanie buziek i lody oraz kiełbaski, napoje, watę, popcorn, prażynki.

Pojawiły się też oczywiście dmuchańce. Oblężone były przejażdżki limuzyną Hummer, samochodem opancerzonym, a także przejażdżki konne, samochody strażackie. Odbyły się także rodzinne i indywidualne turnieje strzelania z łuków prowadzone przez sołtysa Andrzeja Budzika. Mieli także coś dla siebie fani strzelania z pistoletów. Swoje stoiska ze swojskim  jadłem przygotowały mamy mażoretek.  Można było zdegustować potrawy ze stołu wiejskiego /bigos, proziaki, pierogi, pajda chleba+masełko-smalec-ogórki, ciasto/.

 

Mamy  nadzieję, że  sprawiliśmy  Dzieciom  i  Rodzicom  wiele  radości  i  przyjemności  w  tym  dniu….

W miłej atmosferze czas festynu szybko minął. Wieczorem zaś można było zatańczyć. Z tej imprezy pozostanie wiele fotografii, dzięki czemu wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników naszego festynu. Ja tam też byłam świetnie się bawiłam, co widziałam to opisałam, a sfotografował Mateusz Surman.

Wszystkim uczestnikom festynu dziękujemy za cudowną zabawę, a sponsorom i organizatorom oraz pracownikom szkoły za pomoc w przygotowaniu!!!