Home » Aktualności » Wycieczka kl.”0″do Parku Historycznego w Bliźnie i do lasu. 26. 09. 2016r.

Archiwum

Wycieczka kl.”0″do Parku Historycznego w Bliźnie i do lasu. 26. 09. 2016r.

Dnia 26 września dzieci z kl. „0” wraz z przedszkolakami i opiekunkami udały się na pierwszą wycieczkę autokarową w tym roku szkolnym do Parku Historycznego w Bliźnie i do lasu. Nasi uczestnicy wycieczki słuchali opowieści przewodnika z dużym zainteresowaniem. Tam w miejscu, gdzie wystrzeliwano niemieckie rakiety powstał ogromny plac z naturalnej wielkości makietą rakiety V2 oraz zrekonstruowano baraki, podobne do tych jakie stały tam podczas II wojny światowej. Znajdują się tam liczne pamiątki i dokumenty z tego okresu. Zobaczyliśmy resztki instalacji dawnego poligonu, naturalnej wielkości makietę rakiety V-2 i latającej bomby V-1 oraz ekspozycję muzealną z ciekawymi eksponatami, zdjęciami i dokumentami. Na koniec udaliśmy się na spacer do lasu, aby wprowadzić dzieci w tematykę leśnego ekosystemu, porozmawiać i zainteresować przyrodą. Mamy nadzieję, że udało nam się uwolnić dziecięcą ciekawość, otwartość i wrażliwość na historię oraz otaczającą nas przyrodę.