Home » Aktualności » V Rowerowy Rajd Ludzi Pracy. 1.10.2016r.

Archiwum

V Rowerowy Rajd Ludzi Pracy. 1.10.2016r.

1 października 2016r. odbył się kolejny – już V – Rowerowy Rajd Ludzi Pracy zorganizowany przez dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Skrzyszowie – Andrzeja Ziajora. W 2010r. naszej szkole zostało nadane imię Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, patrona solidarności i ludzi pracy. Jego postać stała się inspiracją do organizacji rajdu rowerowego, właśnie dla ludzi pracy.
Około godziny 10.00 na placu szkolnym zgromadziło się około 70 rowerzystów gotowych wyruszyć w ponad 50-kilometrową trasę. Wyjazd został poprzedzony krótką modlitwą i błogosławieństwem udzielonym przez proboszcza parafii Skrzyszów – ks. Mariusza Nosala. Przed tablicą Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki została złożona wiązanka kwiatów, a przed tablicą miejscowego poety, Edwarda Zolowskiego, zapalono znicze.

rajd-rowerowy2

W piękną, ciepłą, słoneczną sobotę, pełni wigoru, dobrego humoru i z uśmiechem na ustach wyruszyliśmy na trasę rajdu: Skrzyszów – Paszczyna – Pustków Osiedle – Pustków Wieś – Ocieka – Kamionka – Ruda – Cierpisz – Boreczek – Borek Wielki – Borek Mały – Kozodrza – Ostrów – Skrzyszów. Na trasie zostały przewidziane dwa postoje – w Pustkowie Wsi i w Kamionce. Aby uzupełnić spalone kalorie i zregenerować siły podczas drugiego postoju rowerzyści zostali poczęstowani zupą pomidorową i napojami chłodzącymi. Po obfitym i pysznym posiłku wyruszyliśmy w dalszą trasę do Skrzyszowa. Na mecie, oprócz ciepłego jedzenia, na rowerzystów czekało wiele atrakcji: zawody łucznicze o puchar dyrektora szkoły przeprowadzone przez sołtysa wsi – Andrzeja Budzika i zawody strzeleckie o puchar wójta gminy Ostrów przeprowadzone przez Artura Lisa i Związek Strzelecki ,, Strzelec” z Dębicy. Zwycięzcy I, II i III miejsca w obu konkursach zostali nagrodzeni medalami i pucharami. Zawodnicy, którzy wygrali konkurencje specjalne (zawody łucznicze-strzelanie do balonika, zawody strzeleckie-strzelanie do kubków) otrzymali statuetki ufundowane przez: sołtysa wsi w kategorii łuczniczej i dyrektora ZEASiP w kategorii strzeleckiej z broni pneumatycznej.
Rajd rowerowy dostarczył nam wielu wrażeń, był świetną zabawą i okazją do spędzenia wolnego czasu w miłej, przyjemnej i przyjaznej atmosferze. Rowerowa wyprawa była także doskonałą okazją do poznania wielu nowych i ciekawych ludzi z którymi mogliśmy się zaprzyjaźnić i wymienić poglądy. Świetna zabawa przy grillu trwała do wieczora. Po zakończeniu zawodów wszyscy chętni mogli się bawić przy muzyce. Oprawę muzyczną przygotowała i prowadziła Bogusława Matłok.
Rajd wpisał się na stałe do kalendarza naszych imprez, cieszy się dużą popularnością i z roku na rok przyciąga coraz więcej ludzi z różnych miejsc. W tym roku gościliśmy rowerzystów z Przeworska, Łańcuta, Rzeszowa, Dębicy, Ropczyc, Skrzyszowa i całej gminy Ostrów. Po raz trzeci byli z nami cykliści z Przeworskiego Koła Turystyki Rowerowej ,,Leliwa” wraz z prezesem Tomaszem Nalepą, którzy pomagają nam w organizacji bezpiecznego przejazdu. Po raz piąty swoją obecnością podczas II części rajdu zaszczycili nas: wójt gminy Ostrów Piotr Cielec i radny powiatowy, a zarazem dyrektor ZEASiP Bogusław Wójcik.
Organizacja rajdu byłaby niemożliwa, gdyby nie wsparcie finansowe różnych osób i organizacji. Pomogli nam: Urząd Gminy w Ostrowie na czele z wójtem Piotrem Cielcem, GCKiS w Ostrowie z/s w Kamionce na czele z dyrektorem Przemysławem Łagowskim, Instalacje przemysłowe i technologiczne Jan Niwa z Ropczyc, Firma Plastbud z Pustkowa, Bar Kaktus z Dębicy, Firma Rolmlek z Mielca, Piekarnia Adam Ciszek z Dębicy, Firma Mars z Ostrowa, Firma Alp-Med z Ropczyc, Firma Stek-Rol z Dębicy, Zakład mięsny Nowy Maxpol z Brzeźnicy, Sklep spożywczy Merkury z Ropczyc oraz Sklep spożywczy Basia ze Skrzyszowa.
Wszystkim sponsorom bardzo serdecznie dziękujemy za zrozumienie i ofiarność.
Szczególne podziękowania kierujemy do organizatora rajdu, dyrektora szkoły, Andrzeja Ziajora, który zawsze czuwa nad całością imprezy, a także do prezesa PKTR ,,Leliwa” Tomasza Nalepy i członków tego koła za zabezpieczenie trasy rajdu. Dziękujemy również fotoreporterowi – Mateuszowi Surmanowi, Janowi Rudnemu, który towarzyszył nam samochodem technicznym, pracownikom kuchni naszej szkoły na czele z kucharzem – Witoldem Ocytko oraz Bogusławie Matłok i Marzenie Sokołowskiej Andreasik za pomoc w przeprowadzeniu turniejów. Słowa wdzięczności składamy również na ręce prezesa OSP w Skrzyszowie – Dominika Kamińskiego i gospodarza obiektu Stanisława Czai za udostępnienie nam remizy na drugą część imprezy. Wszystkim uczestnikom rajdu serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejny rajd za rok.

rajd-rowerowy1