Home » Aktualności » Wypominki szkolne– szczególna pamięć o zmarłych. 3.11.2016r.

Archiwum

Wypominki szkolne– szczególna pamięć o zmarłych. 3.11.2016r.

Przez cały listopad w parafiach katolickich odprawiane są tzw. „wypominki”. To szczególna pamięć o zmarłych. Polegają one na wyczytywaniu imion i nazwisk osób nieżyjących. Zanoszone są za nich też modlitwy i śpiew.
Dnia 3 listopada cała społeczność szkolna zgromadziła się na cmentarzu parafialnym w Skrzyszowie na modlitwie za zmarłych dyrektorów, nauczycieli, uczniów, pracowników szkoły i rodziców oraz krewnych, nauczycieli i wychowawców, kapłanów i dobroczyńców oraz wszystkich zmarłych.
Corocznie wspominamy ich, wyczytując imiona i nazwiska. Modlitwę poprowadził ks. Mariusz Nosal. Uczniowie zapalili znicze na grobach bliskich wyrażając w ten sposób więź wspólnoty i miłości.