Home » Aktualności » NAUKOBUS i interaktywna wystawa Centrum Nauki Kopernik w naszej szkole, 7.09.2017r.

Archiwum

NAUKOBUS i interaktywna wystawa Centrum Nauki Kopernik w naszej szkole, 7.09.2017r.

7 września do naszej szkoły przyjechał Naukobus – czyli interaktywna wystawa naukowa „EKSPERYMENTUJ” z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy.

Zarówno mali, jak i duzi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję do zabawy i poznawania fizyki, biologii oraz matematyki w inny niż tradycyjny sposób.

Stacje badawcze  zostały rozstawione na hali sportowej, a uczniowie w towarzystwie animatorów i nauczycieli mogli z nich korzystać. Naukobus – jak czytamy na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – to nowoczesne mobilne laboratorium z ponad dwudziestoma eksponatami.
Łącząc naukę i zabawę uczniowie przeprowadzili doświadczenia z zakresu fizyki, poznali tajniki ludzkiego organizmu, a także wykorzystali matematykę w praktyce. W naukobusie mogli się np. dowiedzieć, na czym polega dowód na istnienie Pitagorasa. Odważni mieli możliwość oszukać swoje zmysły. Angażujące uczniów eksperymenty to sposób na rozbudzenie ich ciekawości i zainspirowanie do samodzielnego zdobywania wiedzy. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko naszych uczniów, ale także uczniów ze wszystkich szkół podstawowych wraz z klasami gimnazjalnymi z terenu Gminy Ostrów.

https://www.facebook.com/GminaOstrow.eu/posts/10155103133294315