Home » Aktualności » Uroczystości patriotyczno – religijne na Górze Śmierci w Pustkowie, 25.04.2018r.

Archiwum

Uroczystości patriotyczno – religijne na Górze Śmierci w Pustkowie, 25.04.2018r.

25 kwietnia o godzinie 11.00  uroczystą koncelebrowaną mszą świętą rozpoczęły  się  uroczystości patriotyczno-religijne na Górze Śmierci upamiętniające osiemnastu tysięcy więźniów przetrzymywanych i represjonowanych w obozach pracy przymusowej w Pustkowie w latach 1940-1944 oraz wszystkich rodaków walczących w okresie okupacji hitlerowskiej o niepodległość Ojczyzny. Z naszej szkoły w uroczystości wzięły udział harcerki, Poczet Sztandarowy oraz dyrektor Andrzej Ziajor i p. Anna Bochenek jako przedstawiciel Grona Pedagogicznego, a zarazem opiekun drużyny harcerskiej. W imieniu Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Skrzyszowie okolicznościową wiązankę złożył dyrektor szkoły wraz z przedstawicielką Grona Pedagogicznego, a harcerki zapaliły znicz.

https://www.facebook.com/GminaOstrow.eu/posts/10155689443359315