Home » Aktualności » Przedszkole i kl. „0” na widowisku muzycznym „Porwanie królewny Nutki”, 26.04.2018r.

Archiwum

Przedszkole i kl. „0” na widowisku muzycznym „Porwanie królewny Nutki”, 26.04.2018r.

Dnia 26 kwietnia przedszkole i kl. „0” była na widowisku muzycznym „Porwanie królewny Nutki ” w Centrum Kultury w Ropczycach w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia Uczniowie poprzez muzyczno- baśniowy świat przygody z królewną Nutką niepostrzeżenie wprowadzili dzieci w świat dźwięków, by zrozumiały prawa rządzące muzyką. Dzięki personifikacji nut  i akordów mali widzowie mogli zapoznać się z nowymi terminami muzycznymi, a także zrozumieć ich znaczenie i funkcje w muzyce. W pałacu zwanym Gamą mieszkała Królowa Harmonia z małżonkiem oraz ich dzieci – siedem Nutek. Harmonię rodzinną zakłóciło pojawienie się złośliwej i zarozumiałej Fermaty. Królowa toczyła zabawny pojedynek słowny z przewrotną czarownicą. W odwecie Fermata porwała jedną z siedmiu Nutek, zwłaszcza, że jej ukochanemu Akordowi brakowało jednej nuty do ukończenia dzieła. Wybór Czarownicy padł na Celinkę. Bajka muzyczna zapewniła dzieciom wiele artystycznych wrażeń. Gratulujemy wykonawcom i ich opiekunom.