Home » Aktualności » „Lolek z ciszy niepokalanej“, 14.05.2018r.

Archiwum

„Lolek z ciszy niepokalanej“, 14.05.2018r.

W niedzielę 13 maja 2018 r. minęło 37 lat od zamachu na papieża Jana Pawła II. Dlatego też dnia 14 maja w naszej szkole zaprezentowano scenariusz dotyczący życia i pontyfikatu papieża Jana Pawła II . Reporterska relacja przeniosła nas w czasy narodzin, chrztu i codziennego życia Karola Wojtyły w przedwojennych Wadowicach. Najmłodsze lata życia Karola Wojtyły naznaczyła śmierć mamy, co w tekście zostało przedstawione w formie wzruszającej pantomimy. Fabuła pokazała także inne wydarzenia oraz sakramenty, które odcisnęły piętno na duchowości przyszłego papieża. Treść sztuki doskonale pokazała, że Bóg, za sprawą rodziców, przenikał każdą chwilę życia Wojtyłów. Dopełnieniem tekstu mówionego i poszczególnych scen były świetne piosenki napisane i skomponowane specjalnie do tej historii. Poznaliśmy szczególną duchowość domu rodzinnego, w którym dojrzało powołanie wielkiego papieża – Polaka. Akademia została przygotowana pod kierunkiem nauczycielki Anny Książek –Pięty.