Home » Aktualności » GMINNY PRZEGLĄD TAŃCA PRZEDSZKOLNEGO „TANECZNA NIEPODLEGŁA 2018”.

Archiwum

GMINNY PRZEGLĄD TAŃCA PRZEDSZKOLNEGO „TANECZNA NIEPODLEGŁA 2018”.

Dnia 6 listopada 2018 roku dzieci z klasy „0” wzięły udział w I GMINNYM PRZEGLĄDZIE TAŃCA PRZEDSZKOLNEGO „TANECZNA NIEPODLEGŁA”, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej w Kozodrzy. Dzieci spotkały się tam z grupami z Ostrowa, Ocieki i Kozodrzy.

Przegląd taneczny upamiętniał 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Zgromadzona publiczność mogła podziwiać m.in. tańce ludowe, regionalne oraz tańce do polskiej muzyki patriotycznej w wykonaniu dzieci z oddziałów przedszkolnych i przedszkoli naszej gminy. Wśród widzów nie zabrakło kibicujących rodziców. Dzieci w specjalnie przygotowanych na tę okazję strojach-oddających charakter tańca ( głównie biało-czerwonych,) prezentowały się wspaniale. Wychowankowie Oddziału Przedszkolnego w Skrzyszowie pod kierunkiem Barbary Budzik prezentowały swe talenty wokalno-taneczne w wiązance przyśpiewek i tańców najbliższych naszemu regionowi, czyli rzeszowskich. Uczestnicy przeglądu odgadywali zagadki o naszej Ojczyźnie i oglądali regionalne eksponaty.

Wszystkie zespoły za udział w przeglądzie otrzymały z rąk dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kozodrzy Jerzego

Stachnika pamiątkowe puchary, dyplomy oraz drobne słodkie nagrody.

Dzieci przygotowując się do występu rozwijały swą wrażliwość muzyczną. Treningi pozwoliły poznawać ludową  i narodową tradycję, a spotkanie grup przedszkolnych  z terenu  Gminy Ostrów dało okazję do integracji, wymiany doświadczeń.  Świetna uroczystość była swoistym dziecięcym celebrowaniem 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dziękujemy za zaproszenie.