Home » Aktualności » Warsztaty dla dzieci i uczniów na temat „Bezpieczne wakacje nad wodą”, 23.05.2019r.

Dnia 23 maja 2019r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla dzieci i uczniów prowadzone przez edukatorów z firmy Lupus na temat „Bezpieczne wakacje nad wodą”

Uczniowie poznali zasady według, których powinni postępować odpoczywając nad wodą:

1. Należy pływać tylko w miejscach dozwolonych i strzeżonych.
  2. Nie skakać gwałtownie do wody (zwłaszcza na główkę).
  3. Pływając nie oddalajmy się od wyznaczonego kąpieliska
  4. Na łódce, kajaku, motorówce zawsze używaj kamizelki ratunkowej.
  5. Widząc coś niepokojącego w wodzie – zawsze wzywaj dorosłych.
  6. W sytuacjach zagrożenia nie wpadaj w panikę.
  7. Nad wodą dzieci zawsze powinny przebywać pod nadzorem dorosłych.
  8. Nie należy wchodzić do wody tuż po zjedzeniu posiłku.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo dzieci zależy od nas samych, odpowiedniej opieki, prawidłowego zachowania się oraz przestrzegania podstawowych zasad pobytu dziecka nad wodą. Jednak co najważniejsze nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i od niego często zależy czy dziecko po wypoczynku nad wodą szczęśliwie powróci do domu.