Home » Aktualności » Gminna spartakiada szkół podstawowych w Ostrowie, 05.06.2019r.

Gminna spartakiada szkół podstawowych w Ostrowie, 05.06.2019r.

Na ostatnim szkolnym apelu zostały podsumowane osiągnięcia sportowe naszych uczniów.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w następujących zawodach sportowych:

22.05.19r.- w gminnych zawodach  ” Baw się z nami” w  Skrzyszowie – uczniowie kl. I-III zajęli I m,

29.05.19r.- w zawodach powiatowych” Baw się z nami” w Czarnej Sędziszowskiej – uczniowie kl.I-III zajęli IV m,

30.05.19r.- w zawodach gminnych w piłce nożnej „5-tki” w  Ociece – uczniowie kl.V-VI zajęli II m,

07.05.19r. – w zawodach powiatowych w piłce nożnej „5 -tki” – uczniowie kl.V-VI zajęli IV m,

05.06.19r. – odbyła się gminna ” Spartakiada – Ostrów 2019″,w której uczniowie naszej szkoły brali udział w następujących dyscyplinach lekkoatletycznych:

1. Bieg na 100 m

III m – Oliwia Juchno

V m – Jeremiasz Żurek

1. Pchnięcie kulą

IV m – Magdalena Szafraniec

V m – Gabriela Marć

V m  – Maksymilian Kisiel

1. Skok wzwyż

I m – Maksymilian Kisiel

III m – Bartosz Głodek

1. Skok w dal

II m – Jeremiasz  Żurek

IV m – Kacper Fryz

V m – Oliwia Juchno

5.Bieg na 1200 m

III m – Wiktor Skiba

Na ogólny wynik na spartakiadzie składa się punktacja z gier zespołowych, na których zajęliśmy V m, a z lekkiej atletyki zdobyliśmy III m i w ogólnej punktacji nasza szkoła uplasowała się na III m zdobywając puchar.

Gratulujemy wszystkim uczniom  oraz nauczycielce M. Skołowskiej – Andreasik za wszystkie zdobyte miejsca, puchary i wyróżnienia. Uczniowie biorący udział w zawodach uczyli się walczyć zgodnie z zasadą „fair play”, co jest bardzo ważne w sporcie, ale także w życiu.