Home » Aktualności » IV edycja Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Od unii lubelskiej do Unii Europejskiej” pod hasłem Przyszłość Polski i Europy w twoich rękach – Jaką przyszłość wybierzesz? 15.06.2020

W roku szkolnym 2019/2020 odbyła się IV edycja Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Od unii lubelskiej do Unii Europejskiej” pod hasłem Przyszłość Polski i Europy w twoich rękach – Jaką przyszłość wybierzesz?

Organizatorami konkursu byli:

– Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów przy WSIiZ w Rzeszowie,

– Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie przy PZPW,

– Szkoła Podstawowa w Cieplicach

– przy współpracy Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego

Konkurs składał się z dwóch etapów:

W pierwszym należało napisać pracę na podane tematy z zakresu Rzeczpospolitej Obojga Nardów m.in. tolerancji religijnej, wielokulturowości, postaw Polaków w czasie II wojny światowej oraz rozwiązać krzyżówki dotyczące dwóch krajów Unii Europejskiej: Francji i Hiszpanii.

Prace napisali Oliwia Juchno z kl. VIII, Justyna Jezuit z kl. VIII, Monika Pękala z kl. VII, Natalia Kłusek z kl. VII. Do drugiego etapu zostały zakwalifikowane: Justyna Jezuit, Monika Pękala, a uczniów przygotowywała Beata Babiarz.

Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w kraju druga część konkursu, która miała odbyć się 24 kwietnia w Rzeszowie, została zmieniona i uczniowie zakwalifikowani do tego etapu otrzymali do wykonanie zadanie napisania pracy i rozwiązanie krzyżówek. Wyniki zostały ogłoszone 15 czerwca i Justyna Jezuit została laureatką IV edycji konkursu wojewódzkiego „Od unii lubelskiej do Unii Europejskiej – ph Przyszłość Polski i Europy w twoich rękach – Jaką przyszłość wybierzesz?”- zajmując III miejsce. Gratulujemy Justynie i życzymy dalszych sukcesów.

Dziękujemy nauczycielce Beacie Babiarz za przygotowanie uczniów do konkursu i serdecznie gratulujemy tak wielkiego sukcesu uczennicy.