Home » Aktualności » Udział w ogólnopolskim projekcie BohaterON, 09.2020

Archiwum

Udział w ogólnopolskim projekcie BohaterON, 09.2020

W tym roku obchodziliśmy 81 rocznicę wybuchu II wojny światowej i 76 rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Uczniowie naszej szkoły pamiętając o tych wydarzeniach wzięli udział w ogólnopolskim projekcie ph „BohaterON – włącz historię”. Warto podkreślić, że już poc raz drugi nasza szkoła włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji „Kartka dla powstańców”. Poznając genezę wybuchu powstania, heroiczną odwagę i zaangażowanie młodych w sprawy ojczyzny. Uczniowie kl. VII – VIII poznali sylwetki wybranych powstańców i pod kierunkiem p. Beaty Babiarz przygotowali kartki dla nich, w których to wyrazili im słowa wdzięczności. Wykonane prace w tym roku zostały zaprezentowane całej społeczności szkolnej na stronie internetowej, ze względu na stan epidemii nasze działania były nieco ograniczone. I warto pamiętać, że: „Mimo klęski, mimo porażki – mamy zwycięstwo. Zwycięstwo dlatego, że etos, ideały żołnierzy Armii Krajowej przetrwały przez wszystkie pokolenia. Solidarność zdobyła wolność bez walki”