Home » Aktualności » Miesięcznica, 19.12.2020r.

Archiwum

Miesięcznica, 19.12.2020r.

19 grudnia przypada ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie przed tablicą patrona całej społeczności szkolnej i wspomnienie o ks. Jerzym. Grudzień to czas szczególny z dwóch powodów: jest miesiącem w którym czekamy na Świętego Mikołaja, Święta Bożego Narodzenia, a to nasze oczekiwanie poprzedzone jest Adwentem. Warto pamiętać jak o tym szczególnym czasie adwentowego oczekiwania mówił ks. Jerzy:„Adwent to czekanie, oczekiwanie ciągłe na kogoś, na coś, a więc jest to również wymiar naszego życia, bo życie również składa się z ciągłych czekań, wśród których wybija się na pierwszy plan czekanie na Boga. Adwent winien mobilizować do wysiłku w dziedzinie współpracy z Bogiem zbawiającym. Adwentowe oczekiwanie ma otworzyć nasze serca na łaskę Boga. Trzeba przygotować w duszy miejsce narodzeniu Boga. Trzeba zatrzymać się na chwilę i spojrzeć w siebie samych, by zewnętrzne, zbyteczne troski, przedświąteczna bieganina nie umacniały w nas rozczarowania i niedosytu. Byśmy nie zagubili religijnego sensu Bożego Narodzenia. Adwent – czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. Nasze wewnętrzne przygotowanie na święto. Tęsknota i oczekiwanie to podstawowe przeżycia towarzyszące nam od narodzin do śmierci”.

Może warto się zatrzymać, przemyśleć te słowa i wykorzystać jeszcze ten Adwent na to właściwe „oczekiwanie i trwanie…”