Home » Aktualności » Miesięcznica, 19.01.2021r.

Archiwum

Miesięcznica, 19.01.2021r.

19 stycznia to dzień, w którym nasza społeczność szkolna pamięta o ks. Jerzym. Wszyscy wiemy jak bardzo ważny dla Niego był każdy człowiek, pamiętamy Jego Msze za Ojczyznę. Warto też przypomnieć, że to dzięki ks. prałatowi Teofilowi Boguckiemu – proboszczowi żoliborskiej parafii ks. Jerzy miał odwagę, siłę do podejmowania co raz to trudniejszych wyzwań. Ks. prałat zawsze Go wspierał i bronił był „duchowym ojcem” dla ks. Popiełuszki. Wspominając osobę bł. ks. Jerzego Popiełuszki tak o nim mówił: „Po śmierci nie zostawiłeś bogactwa: nie było się czym dzielić, ale zostawiłeś miłość, która przewyższa wszelkie bogactwa tego świata. Garnęli się do Ciebie wszyscy: artyści, lekarze, robotnicy i rolnicy, poeci i uczeni, starzy i młodzi. Dla wszystkich miałeś czas i dobre słowo. Pokochała Ciebie cała Polska, bo oddałeś życie za ideały, które każdy prawy Polak nosi w swoim sercu. Nie należałeś do żadnego politycznego ugrupowania, ale z każdym ugrupowaniem miałeś życzliwy kontakt. Marzyłeś o tym, aby wszystkie ugrupowania polityczne i społeczne tworzyły jedną Solidarność serc i umysłów w służbie Narodu i Ojczyzny”.

Doceńmy to, że nasza szkoła nosi imię Polaka, który tak wiele dobra czynił bezinteresownie dla innych. Czerpmy z tego bogactwa, dzielmy się nim, a z pewnością jeszcze bardziej będziemy obdarowani przez ks. Jerzego.