Home » Aktualności » „Zawsze Wierni” – powiatowy konkurs recytatorski, 03.2021r.

Archiwum

„Zawsze Wierni” – powiatowy konkurs recytatorski, 03.2021r.

W tym roku powiatowe eliminacje do VI Turnieju Prozy i Poezji „Zawsze Wierni” ze względu na stan pandemii, odbyły się w formie zdalnej. Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. VIII Natalia Kłusek, która deklamowała wiersz „Wszystko, co nasze Ojczyźnie oddamy”. Do konkursu uczennicę przygotowywała Beata Babiarz.

Konkurs stanowił hołd dla wszystkich wiernych ideom wolności, honoru, życiu zgodnym z najwyższymi wartościami umiłowania Ojczyzny. Warto podkreślić, że w tym roku przypada 70. rocznica śmierci członków IV Zarządu WiN, więc tym bardziej należy młodemu pokoleniu przypominać o tych wydarzeniach i bohaterach, którzy byli wierni wartościom, zasadom i za nie zapłacili najwyższą cenę – życie.