Home » Aktualności » Sukces Oliwii z zerówki w Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Kreatywne sznurowadła”, 15.12.2021r.

Archiwum

Sukces Oliwii z zerówki w Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Kreatywne sznurowadła”, 15.12.2021r.

Sukces Oliwii z zerówki w Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Kreatywne sznurowadła”. Przedszkole Miejskie nr 9 im. Wandy Chotomskiej w Będzinie po raz kolejny zorganizowało ogólnopolski konkurs plastyczny do utworu Wandy Chotomskiej pt.”Sznurowadła”. Tym razem w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 prace konkursowe wykonywane były do wiersza pt.”Sznurowadła”. Podczas klasowych spotkań z literaturą dzieci naszej zerówki usłyszały utwór W. Chotomskiej „Sznurowadła”, który z pomocą wychowawczyni słownie interpretowały, wymyślały, co „dzieciaki- przedszkolaki potrafią ze sznurowadeł zrobić”. Plastycznej interpretacji utworu dokonała Oliwia Dygdoń- 5 lat wykorzystując w swej pracy neonowe sznurowadła, które „poplątały” się z postaciami bajkowymi. Taka interpretacja , ciekawa technika plastyczna i staranność oraz duży wkład pracy zapewniły  Oliwii wspaniały  sukces. Mimo wielu nadesłanych prac z całego kraju nasz Oddział Przedszkolny i praca Oliwii „Kreatywne sznurowadła” w II kategorii wiekowej 5,6 -latki uplasowała się na I miejscu. Nagrody dla laureatów ufundował Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski.  Praca Oliwii została wyeksponowana w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie. Serdecznie gratulujemy laureatce konkursu!, a pani Barbarze Budzik dziękujemy za zaangażowanie.