Home » Aktualności » 21 marca – Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca – Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. Data 21.03 nie jest przypadkowa, ponieważ w 21 parze chromosomów osoby z Zespołem Downa mają dodatkowy, 3 chromosom.

Uczniowie klasy I wraz z nauczycielkami, obchodzili ten dzień zakładając dwie skarpetki nie do pary i rysując na dłoni poziomą kreskę, jako symbole solidarności z osobami z Zespołem Downa. Była to okazja do rozmów na temat tolerancji i akceptacji. Dzieci poznały słynne osoby z Zespołem Downa, które pomimo ograniczeń spełniają swoje marzenia i odnoszą sukcesy w wielu dziedzinach. Uczniowie wyciągnęli wniosek, że inny nie znaczy gorszy, a każdy człowiek jest wartościowy i wyjątkowy. Na zakończenie zajęć wykonali piękny plakat, który umieścili na szkolnym korytarzu.