Home » Aktualności » Lekcja w pasiece ” Pracowite pszczółki „, 31.05.2022r.

Archiwum

Lekcja w pasiece ” Pracowite pszczółki „, 31.05.2022r.

Zerówka ostatniego dnia maja odwiedziła pasiekę rodziców klasowego kolegi Mieszka. Przed wyjściem dzieci w zabawie ruchowej ” Nie drażnij pszczoły ” poznały zasady bezpieczeństwa w kontakcie z pszczołą. Pan Krzysztof Orzech pokazał dzieciom ramki, plastry miodu, podkurzacz, wirówkę, dłutko pszczelarza. Dzieci oglądały strój pszczelarza. Wsłuchiwały się w brzęczenie pracowitych pszczół na akacji. Dowiedziały się, ile pracy musi wykonać jedna pszczółka żeby wyprodukować łyżeczkę miodu.Tata Mieszka prezentował dzieciom poletka obsiane rzepakiem, facelią, a także inne drzewa miododajne o dużej wydajności nektarowej i pyłkowej. Będąc w pasiece dzieci mogły na własne oczy zobaczyć warsztat pracy pszczelarza, a także zajrzeć do wnętrza ula. Gdy dzieci poznały codzienne życie pszczół i ich rolę w przyrodzie, pobawiły się w ogrodzie kolegi. Wycieczkowicze podziękowali właścicielom pasieki za wzbogacenie wiedzy na temat życia pszczół. Dzieci pełne wrażeń, ze słoiczkami miodu wróciły do placówki. Serdecznie dziękujemy właścicielom pasieki za piękną lekcję o życiu pszczół, zapylaniu roślin, ochronie owadów zapylających oraz o procesie powstawania miodu i prezenciki tak wartościowego dla człowieka miodu.