Home » Aktualności » XV Festyn Rodzinny, 26.06.2022r.

Archiwum

XV Festyn Rodzinny, 26.06.2022r.

W niedzielę 26 czerwca 2022r., w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Skrzyszowie odbył się XV Festyn Rodzinny. Głównym celem festynu jest kształtowanie u uczniów umiejętności spędzania wolnego czasu z całą rodziną, a także zacieśnianie więzi emocjonalnej między rodzicami a dziećmi oraz propagowanie zdrowego stylu życia. „Rodzina to silnik umożliwiający podbój świata, a zarazem bunkier, w którym można się schronić”. Tak więc festyn był doskonałą okazją do promocji wartości prorodzinnych poprzez uczestnictwo rodzin w wydarzeniach kulturalnych i artystycznych.
Tradycyjnie uroczystym przemarszem w wykonaniu mażoretek z zespołu Anturja został rozpoczęty XV festyn rodzinny. Dyrektor Andrzej Ziajor przywitał zebranych: m.in. radnego i sołtysa wsi – Andrzeja Budzika, dzieci, uczniów, rodziców, mieszkańców Skrzyszowa zgromadzonych na tegorocznym festynie.
Następnie na scenie pojawiły się uczennice ze Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie wykonując utwory znanych artystów m.in. G. Fryz, A. Mosior, E. Szerszeń, O. Kołodziej, A. Cieśla, które zostały przygotowane przez. N. Myszkowską.
Mażoretki z zespołu Anturja, który działa przy SP w Skrzyszowie od 2006r., pod kierunkiem instruktorki K. Kosińskiej zaprezentowały swoje umiejętności w różnych układach artystycznych m.in: przedszkolaki, kadetki, juniorki, seniorki. Warto podkreślić, że zespół Anturja w tym roku zakwalifikował się na mistrzostwa świata. Miłośnicy gimnastyki artystycznej i akrobatyki także znaleźli coś dla siebie, mogli podziwiać pokazy dziewcząt z Klubu Akrobatyki Ropczyce w układach indywidualnych i zbiorowych, odbyły się także pokazy wschodnich sztuk walki – karate. W tym roku również ZPiT Wiercany uświetnił swoimi występami skrzyszowski festyn, a na koniec nie mogło zabraknąć kapeli Kurasie, która przyśpiewkami ludowymi uatrakcyjniła festyn, a tym samym przypomniała wszystkim o pięknych polskich tradycjach.
Wszystkich do wspólnej zabawy, gier oraz przygotowanych atrakcji zachęcała prowadząca Teresa Rachwał. Wśród tych atrakcji znalazły się: przejażdżki konne, przejażdżki karetą, strzelanie z łuków i pistoletów, limuzyna Hummer, dmuchańce, zjeżdżalnie, statek podwodny świat, bungee run, rodeo-deska surfingowa, malowanie twarzy, samochody strażackie z OSP Skrzyszów i Ostrów. Można było skosztować kiełbaski z grilla, hot-dogi, hamburgery, frytki, a także przeróżne potrawy i słodkości w formie „wiejskiego stołu” przygotowanego przez naszych wspaniałych rodziców. Dla najmłodszych były lody, lemoniada i wata cukrowa. Nad bezpieczeństwem i koordynacją festynu czuwali nauczyciele i pracownicy szkoły.
Festyn Rodzinny to głównie zasługa dyrektora Andrzeja Ziajora, ale także zgodnej współpracy nauczycieli, rodziców i uczniów, a także pomocy różnych instytucji i osób prywatnych, które wspierają tą inicjatywę. Szczególne podziękowania składamy na ręce Wójta Gminy Ostrów – G. Ożoga, a także Dyrektora GCKiS w Ostrowie z/s w Kamionce – W. Więcha oraz prezesa GZUK w Ostrowie – M. Gubernata za okazaną pomoc w realizacji tegorocznego festynu. Tak fantastycznej rodzinnej atmosferze towarzyszyły nie tylko śmiechy i dobry humor, ale także piękna, upalna czerwcowa pogoda. Tego typu imprezy pokazują, jak radośnie, pięknie, a do tego rodzinnie można spędzić czas. Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok.
Sponsorzy XV Festynu Rodzinnego:
– Gmina Ostrów – wójt Grzegorz Ożóg
– Gminny Zakład Usług Komunalnych – prezes Marek Gubernat
– Gminne Centrum Kultury i Sportu – Dyrektor Waldemar Więch
– Fundacja Magnezyty – ZM Ropczyce
– Przedsiębiorstwo Niwa w Ropczycach – Jan Niwa
– Firma EURO – EKO Mielec
– Firma Euro – Mag Mielec
– INVEST Ropczyce
– Andrzej Barszcz, Dębica, sieć Jubilatka
– Firma ROLMLEK Mielec
– Piekarnia Ciszek Dębica – Adam Ciszek
– Firma BOMIR Skrzyszów
– Zakład Mięsny Nowy Maxpol Brzeźnica
– Sklep spożywczy Merkury Ropczyce
– Banka Spółdzielczy Ropczyce
– Tomasz Rogala Kozodrza
–  Catering Staff Dębica
– OSP Skrzyszów
– OSP Ostrów
– Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie
fot. Jacek Kotowski