Home » Aktualności » Uczniowie kl. II z wizytą w Dziennym Centrum Aktywności w Wiercanach, 08.10.2022r.

W ubiegły czwartek, 8 października, uczniowie klasy II byli z wizytą w Dziennym Centrum Aktywności w Wiercanach, w którym prowadzona jest działalność rehabilitacyjno-terapeutyczna dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani przez pracowników oraz uczestników centrum. Na początek skorzystaliśmy z sali rehabilitacyjnej, gdzie rozpoczęliśmy rozgrzewkę do dalszych działań. Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach ceramicznych. Poznały technologię tworzenia i wypalania przedmiotów z gliny. Wykonały samodzielnie kubeczki ze swoim imieniem. Uczestnicy centrum wcielili się w rolę instruktorów i wspaniale wywiązali się ze swojej roli. Po zajęciach w pracowni ceramicznej czekał na nas pyszny poczęstunek w postaci gofrów przygotowanych przez uczestników centrum. Kolejną atrakcją było samodzielne wykonanie magnesu, który każde z dzieci mogło zabrać sobie do domu. Na koniec uczestniczyliśmy w zajęciach muzycznych. Wiele emocji wywołał konkurs, w którym wspólnie z uczestnikami podzieliliśmy się na dwie drużyny i odgadywaliśmy nazwy instrumentów na podstawie ich brzmienia. Dużą atrakcją było również samodzielne wykonanie przez dzieci waty cukrowej.  Był to dzień pełen pozytywnych wrażeń i okazja do integracji oraz kształtowania postaw akceptacji i tolerancji wobec osób niepełnosprawnych. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą organizację i serdeczne przyjęcie.