Home » Aktualności » Jasełka i wigilie klasowe, 22.12.2022r.

Archiwum

Jasełka i wigilie klasowe, 22.12.2022r.

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen serdeczności i radości. Tradycyjnie w naszej szkole w ostatni dzień nauki przed świętami zostały wystawione jasełka w wykonaniu uczniów. Jasełka przygotowane pod kierunkiem nauczycieli N. Myszkowskiej, M. Sokołowskiej – Andreasik, K. Solarz – Perlik, I. Szybały i I. Tyksińskiej oraz B. Budzik, D. Wrony, M. Darłak i K. Śliwy wprowadziły zgromadzonych w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Jasełka należą do najpiękniejszych tradycji rodzimej kultury, dlatego grudniową porą odbywa się spotkanie jasełkowo – opłatkowe. „Bóg się rodzi” pod takim hasłem przebiegały tegoroczne jasełka, które wprowadziły wszystkich w refleksyjny nastrój. Dzieci z zerówki i przedszkola w przepięknych strojach tańcząc do utworów świątecznych zaprezentowały swoje umiejętności i przez taniec wyraziły emocje: strach, oczekiwanie, radość. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowo narodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców przeplatane były kolędami. Nie zabrakło też Heroda, który za wszelką cenę chciał utrzymać się u władzy, podstępnego diabła i śmierci. Dopełnieniem całego występu była przepiękna scenografia przenosząca widzów do tamtych czasów. Na koniec życzenia świąteczne złożył wszystkim dyrektor Andrzej Ziajor. Pełni wrażeń i już w świątecznym nastroju uczniowie udali się do swoich klas, gdzie wraz z wychowawcami i rodzicami spotkali się na łamaniu opłatkiem i wspólnej klasowej wigilii.
„Niech Boża Dziecina wszystkim błogosławi, niech nasze rodziny, domy i szkoła będą miejscem pokoju i miłości! W Nowym Roku niech nikomu nie zabraknie Bożych łask, ludzkiej pomocy i życzliwości”.
fot. Mateusz Surman Gmina Ostrów, A. Kotowski