Home » Aktualności » Spotkanie z podróżnikiem, 7 lutego 2023r.

Archiwum

Spotkanie z podróżnikiem, 7 lutego 2023r.

7 lutego, uczniowie klas I – VIII mieli okazję posłuchać i obejrzeć fotorelację ze „Spotkania z podróżnikiem”. Pan Krystian Pyrzak  z firmy Trzask zaprezentował Turcję, to już kolejny raz uczniowie naszej szkoły mogli wysłuchać relacji podróżnika o ciekawym kraju. Przedstawił między innymi tradycyjne tureckie potrawy, egzotyczne krajobrazy tego kraju i różnorodność zabytków, ale przede wszystkim otwartość i serdeczność ludzi, z którymi miał przyjemność tam współpracować i spędzać czas. Podróż miała swój początek w Istambule, jednym z dwóch miast na świecie, położonych na dwóch kontynentach. Wiodła przez ruiny starożytnej Troi, kojarzonej ze słynnym koniem, przez Efez, gdzie przyglądaliśmy się świadectwom wspaniałej antycznej przeszłości, czy Kapadocję – krainę skalnych miast i kolorowych dolin. Po drodze zatrzymaliśmy się jeszcze przy wapiennych tarasach w Pamukkale, zwanych inaczej Bawełnianym Zamkiem. Znajdują się one na terenie Parku Narodowego, wpisanego na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. To była fascynująca podróż oraz lekcja geografii pełna pasji, która i nam się udzieliła.