Home » Aktualności » Wystawa ph „A cóż to za wojacy”, 05.04.2023r.

Wystawa ph „A cóż to za wojacy”, 05.04.2023r.

Dnia 5 kwietnia 2023r., uczniowie kl. VIII z Kozodrzy i kl. VII i VIII ze Skrzyszowa zwiedzili wystawę w PCEK w Ropczycach ph „A cóż to za wojacy” oraz wysłuchali bardzo ciekawego wykładu wygłoszonego przez p. Szymona Pacynę. Poznali lokalnych bohaterów, ochotników z miejscowości obecnego powiatu służących w Legionach Polskich podczas I wojny światowej. Szczególną uwagę młodzieży zwróciły sylwetki legionistów z ich rodzinnych miejscowości: Piotra Rokosza i Stanisława Wilczyńskiego ze Skrzyszowa oraz Józefa Daniela z Kozodrzy. Na pewno była to dla nich ważna lekcja historii.

Na koniec uczniowie zwiedzali wystawę poświęconą lokalnemu żołnierzowi niezłomnemu Janowi Klamutowi „Górskiemu” z Góry Ropczyckiej. Mieli także okazje podziwiać prace młodej artystki Zuzanny Wojnarowskiej uczennicy Zespołu Szkół Agro-Technicznych.