Home » Aktualności » Obchody 20 rocznicy nadania imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego Szkole Podstawowej w Ociece, 10.10.2023r.

10 października, społeczność szkolna w Ociece świętowała 20 rocznicę nadania imienia szkoły. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele pw św. Katarzyny Aleksandryjskiej którą celebrował ks. proboszcz Józef Pajor. W tym wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół z gminy Ostrów oraz poczty sztandarowe. Naszą szkołę reprezentowali: dyrektor Andrzej Ziajor, uczniowie kl. VIII z pocztem sztandarowym z Beatą Babiarz. Uczniowie, zaproszeni goście przypomnieli zasługi tego wielkiego Polaka dla narodu polskiego w trudnych czasach komunizmu. Na koniec został rozstrzygnięty gminny konkurs plastyczny ph „Mój Patron”. Miło nam poinformować, że Eliza Bieszcz zajęła II miejsce, a Zofia Kędzior III miejsce, natomiast Weronika Raś i Tymoteusz Ferfecki otrzymali wyróżnienie. Gratulujemy.