Home » Aktualności » Spotkanie z przedstawicielami Zakładu Karnego w Dębicy, 17.10.2023r.

Archiwum

Spotkanie z przedstawicielami Zakładu Karnego w Dębicy, 17.10.2023r.

Nasza szkoła włączyła się do realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Służby Więziennej związanego z prewencją przestępstw wśród młodzieży „W Służbie Prawu”. 17 października, uczniowie kl. VI – VIII wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Zakładu Karnego w Dębicy. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się; od kiedy i na jakich zasadach można ponosić odpowiedzialność karną, co grozi nieletnim za łamanie prawa, jak wygląda życie w więzieniu oraz jak wygląda praca w Służbie Więziennej. Ponadto funkcjonariusze uświadomili młodzież, że łamanie prawa może przekreślić ich plany na przyszłość, a więzienie dla każdego jest trudnym doświadczeniem. Na koniec uczniowie mieli okazję zobaczyć i przymierzyć wybrane elementy wyposażenia funkcjonariusza i były to: kajdanki, pałki służbowe, osłony balistyczne, kamizelki, kaski, rękawice ochronne. Jednak największą uwagę wśród uczniów i ciekawość wzbudził „Natan” pies, który współpracuje z funkcjonariuszami.