Home » Aktualności » Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole, 17.11.2023r.

Archiwum

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole, 17.11.2023r.

W związku ze Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia – coroczną akcją edukacyjną, która odbyła się  17 listopada 2023 roku, nasza szkoła podjęła wyzwanie i po raz pierwszy wzięła udział w tego typu projekcie.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania- uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.  Akcja jest okazją do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom- pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

W minionym tygodniu w naszej szkole oprócz związanych z tematyką projektu, lekcji matematyki podczas których za pomocą gier i zabaw dydaktycznych ćwiczono tabliczkę mnożenia, tabliczkową wiedzę „ sprawdzano”  również w niecodzienny sposób- podczas krótkich „egzaminów” z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie klasy IV, którzy kierując się hasłem: „ młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają” zaopatrzeni w losy – przepytywali starszych kolegów, nauczycieli  oraz pracowników szkoły. Cała akcja odbywała się pod kierownictwem wychowawcy klasy IV, koordynatora projektu p. Iwony Tyksińskiej.