Home » Aktualności » Czytam z Klasą „Lekturki spod chmurki”, sesja zdjęciowa stylizowana do lektury „Dzieci z Bullerbyn”, 11.2023r.

W ramach realizacji projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród dzieci, klasa III wzięła udział w sesji zdjęciowej stylizowanej do lektury „Dzieci z Bullerbyn”. Uczniowie po przeczytaniu książki Astrid Lindgren, wspólnie z rodzicami przygotowali stroje inspirowane przygodami dzieci z Bullerbyn. Nasza szóstka trzecioklasistów idealnie wpasowała się w role sześciorga dzieci z Zagrody Północnej, Środkowej i Południowej. Mieszko wczuł się w postać Lassego, Wiktor – Bossego, Adrian – Ollego. Dziewczynki: Julka, Ola i Kalinka zaprezentowały się jako Britta, Anna i Lisa. Dzieci mogły wziąć udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej dzięki uprzejmości  Pani Libuszy Wierzchanowskiej– Fic, która jest fotografką, a prywatnie mamą Mieszka z klasy III. Na własnej skórze mogły sprawdzić jak pozuje się do zdjęć. Miały przy tym wiele radości i zabawy. Na końcu jednak zgodnie przyznały, że nie jest to łatwe zadanie. Była to dla nich również okazja do poznania zawodu fotografa. Pani Libusza po zakończonej sesji chętnie odpowiadała na pytania dotyczące swojej profesji, która jak sama podkreśla jest również jej pasją. Efekty sesji zdjęciowej możemy podziwiać poniżej. Zdjęcia będą dla dzieci, rodziców i wychowawcy piękną pamiątką. Serdecznie dziękujemy Pani Libuszy Wierzchanowskiej – Fic za zaangażowanie, cierpliwość i profesjonalne podejście.