Home » Aktualności » „Odnajdźmy nadzieję i przebaczenie, odkryjmy w sercach Boże Narodzenie”. Wigilie klasowe i jasełka w szkole, 22.12.2023r.

Archiwum

„Odnajdźmy nadzieję i przebaczenie, odkryjmy w sercach Boże Narodzenie”. Wigilie klasowe i jasełka w szkole, 22.12.2023r.

„Odnajdźmy nadzieję i przebaczenie, odkryjmy w sercach Boże Narodzenie”, 22.12.2023r.

„Idzie kolęda Polska kolęda drogą bezdrożem. Szuka kolęda Wielkiego święta znaleźć nie może. Pozamykane okna i serca. W nich zimne ognie tak, że kolędzie tam gdzie przybędzie niezbyt wygodnie, Ci co by chcieli z nią się weselić nie mają domu, Czyżby kolęda już niepotrzebna była nikomu. Trzeba nam trzeba bardziej niż chleba Dobrej Nowiny Gwiazdy przewodniej w czas niepogodny nie z naszej winy…”

W ostatni dzień nauki przed świętami tradycyjnie uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami spotkali się na łamaniu opłatkiem i wspólnej klasowej wigilii. Już w świątecznym nastroju wszyscy udali się, aby przeżyć raz jeszcze historię narodzin Jezusa. W tym roku Jasełka zostały przygotowane pod kierunkiem nauczycieli: N. Myszkowskiej, M. Sokołowskiej – Andreasik, K. Solorz – Perlik, I. Szybały i P. Dzierlęgi oraz B. Budzik, D. Wrony, M. Marchut i M. Darłak. „Odnajdźmy nadzieję i przebaczenie, odkryjmy w sercach Boże Narodzenie” te słowa były myślą przewodnią tegorocznych Jasełek, chwile przemyśleń i wzruszeń oraz refleksji dostarczyła młodzież widzom. Na koniec dyrektor Andrzej Ziajor dziękując za przygotowanie tego przedsięwzięcia złożył wszystkim świąteczne życzenia.

„Głodniśmy wiary w Boga w człowieka i w siebie samych. Idzie kolęda polska kolęda, drogą bezdrożem szuka kolęda wielkiego święta, znaleźć nie może. Idzie kolęda polska kolęda, drogą bezdrożem. Szuka kolęda wielkiego święta, znaleźć nie może…”