Home » Aktualności » Wyjazd do kina na film „Akademia Pana Kleksa”, 16.01.2024r.

Archiwum

Wyjazd do kina na film „Akademia Pana Kleksa”, 16.01.2024r.

Dnia 16 stycznia uczniowie klas IV – VIII naszej szkoły wraz z wychowawcami wyjechali do kina w Rzeszowie na film pt. „Akademia Pana Kleksa”. Znana opowieść o słynnym profesorze Ambrożym Kleksie, uwielbianym przez wiele pokoleń widzów i czytelników, teraz uczniowie mogli obejrzeć ją w nowej odsłonie. „Akademia Pana Kleksa” to pełna rozmachu i spektakularnych efektów specjalnych podróż do krainy wyobraźni. Wraz z główną bohaterką filmu, 11-letnią Adą Niezgódką, uczniowie wyruszyli w niezwykłą przygodę w Akademii, na czele której stoi słynny profesor Ambroży Kleks. Jaką lekcję odbierze bohaterka od tego niezwykłego pedagoga? I czego, wraz z nią, nauczą się młodzi widzowie? Jedno jest pewne: „Akademii Pana Kleksa” otworzy ich na niezwykły świat fantazji, a także przekona ich, jak wielka moc drzemie… w twórczym myśleniu. To opowieść o świecie wyobraźni i fantazji, do której bohaterowie muszą dojść własną drogą. To również lekcja o wartościach takich jak: współpraca, altruizm, empatia i o mocy kształtowania swojej przyszłości.
Po seansie filmowym uczniowie w ramach integracji klasowych spędzili czas w McDonald’s i KFC. Wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły.