Home » Aktualności » Pasowanie na czytelnika uczniów kl. I, 21.02.2024r.

Archiwum

Pasowanie na czytelnika uczniów kl. I, 21.02.2024r.

21 lutego, w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelnika. To wydarzenie nie tylko wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości, ale również otworzyło drzwi do fascynującego świata książek dla najmłodszych uczniów. Zanim jednak pierwszoklasiści zostali pełnoprawnymi czytelnikami, obejrzeli krótką inscenizację przygotowaną przez uczniów klas starszych, którzy wcielili się w takie postacie jak: Królowa Książka, Król Czytelnik, Koszałek–Opałek, Pinokio i krasnale. Dzieci oglądały przedstawienie z zaciekawieniem, brały aktywny udział i chętnie odpowiadały na wszystkie pytania. W skupieniu i z powagą uroczyście złożyły przyrzeczenie, że będą kochać książki i szanować je, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy oraz książeczki i zakładki, które będą im przypominały o tej ważnej dla nich uroczystości.

Młodym czytelnikom życzymy wielu przyjemności z czytania i częstych spotkań w bibliotece szkolnej.