Home » Aktualności » XX Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Podsumowanie w szkole 05.04.2024r.

Konkurs został zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka z siedzibą w Krakowie. Celem konkursu było rozwijanie wśród młodzieży wrażliwości na wartość życia człowieka poprzez promowanie tematyki pro-life, zachęcanie młodzieży do twórczego myślenia i ujawniania swoich talentów plastycznych. Konkurs przeznaczony był dla młodzieży z całej Polski w trzech przedziałach wiekowych: uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych, uczniowie klas VII – VIII szkół podstawowych, uczniowie szkół ponadpodstawowych. W konkursie udział wzięły: M. Golonka z kl. VII, A. Mosior z kl. VII, O. Różańska z kl. VII i K. Walczyk z kl. VI, K. Dęborowska z kl. VI, E. Szerszeń z kl. VI, J. Sito z kl. VI pod opieką B. Babiarz. Wykonując pracę plastyczną uczniowie starali się ukazać, że życie powinno być dla każdego wartością nadrzędną i nikt nie ma prawa go niszczyć.

Ks. Popiełuszko mówił: „zadaniem Kościoła jest nie tylko teoretyczne głoszenie świętości życia, prawa do życia nienarodzonych, lecz także praktyczna obrona tego prawa”.