Home » Aktualności » Wyprawa do Remizy Strażackiej, 07.05.2018r.

Archiwum

Wyprawa do Remizy Strażackiej, 07.05.2018r.

Dnia 7 maja dzieci z przedszkola i klasy „0” pełne entuzjazmu udały się do remizy strażackiej, aby lepiej przyjrzeć się funkcjonowaniu straży pożarnej oraz przekonać się, że praca strażaka bywa trudna i jest obarczona ogromnym ryzykiem. Dzieci przywykły do wizerunku strażaka takiego jaki często przedstawiany jest w bajkach. Rzeczywistość bywa jednak nieco inna i nie zawsze akcje strażackie przebiegają bezproblemowo, o czym dzieci mogły się przekonać, słuchając strażackich opowieści. Aby bardzo dobrze zapoznać dzieci ze sprzętem i całą akcją pożarową, strażacy przygotowali także pokaz gaszenia pożaru. Sytuacja oczywiście została stworzona na potrzeby naszego spotkania, o czym dzieci zostały wcześniej poinformowane. Krok po kroku przedstawiono im, jak należy się zachować w takiej sytuacji. Na koniec dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy i zasiąść za kierownicą wozu strażackiego. W ramach podziękowań za poświęcony czas dzieci z przedszkola i klasy „0” wręczyły strażakom laurkę i życzyły dalszych sukcesów w pracy, a strażacy podobnie jak i w ubiegłym roku osłodzili dzieciom spotkanie częstując ich cukierkami. Dzieci wyniosły z tej wyprawy wiele cennych informacji, jeszcze z pewnością przez długi czas będą wspominały tę wyprawę wymieniając się wrażeniami.