Home » Aktualności » Rozrywka / Wycieczki » Bal karnawałowy dla najmłodszych, 23.01.2019r.

Archiwum

Bal karnawałowy dla najmłodszych, 23.01.2019r.

W środę 23 stycznia, w przedszkolu i zerówce w Skrzyszowie już od rana czuć w powietrzu było atmosferę związaną z balem karnawałowym. Jedne dzieci wchodziły do sali już w swoich kostiumach, inne dźwigały je zapakowane w torby i reklamówki. Opowiadaniom o przygotowanych przebraniach i wzajemnemu podziwianiu nie było końca. Po obiedzie przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje. Niezliczone księżniczki, Elzy, czarownice, piraci, strażacy, kowboje, policjanci, szkielety, Spidermany, wróżki, biedronki, motylki, kotki, myszki, a także inne postacie z kreskówek opanowały na kilka godzin salę zabaw. Nawet panie z grup postanowiły przebrać się, co wywołało jeszcze większy uśmiech na twarzach naszych wychowanków. Całości dopełniła firma Animinek, która prowadziła bal. Niezliczone konkursy np. prezentacja strojów na wybiegu, wyścigi w wyrzucaniu piłeczek z chust animacyjnych, piłeczkowa bitwa, zabawy z chustą animacyjną, który balon wyżej tańczy, taneczne zmagania dziewcząt i chłopców oraz superowe przeboje muzyczne, to składniki dobrej zabawy! Przy proponowanej muzyce nikt nie mógł się nudzić i narzekać, a dzieci wspólnie ze swoimi paniami bawiły się wyśmienicie. Firma serwowała dzieciom popcorn i słodką watę, a rodzice napoje. Taka zabawa karnawałowa rozwija zmysły, odpręża i co bardzo ważne wzmacnia wzajemne relacje między dziećmi. Nie tylko ciało kocha ruch, mózg także! Dzieci uczyły się przy okazji, że aktywność fizyczna to fajna część życia i daje sporo korzyści. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.