Home » Aktualności » Akademia upamiętniająca 99 urodziny Karola Wojtyły, 23.05.2019r.

Archiwum

Akademia upamiętniająca 99 urodziny Karola Wojtyły, 23.05.2019r.

23 maja 2019 r. uroczystą akademią upamiętniliśmy 99 urodziny Karola Wojtyły. Montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli: A. Zawisza i A. Książek – Pięta nawiązywał do najważniejszych momentów z życia „Lolka”, a później papieża Jana Pawła II. Uczniowie przypomnieli wydarzenia z 16 października 1978 roku, kiedy to kardynałowie zebrani na konklawe wybrali na tron Piotrowy papieża Polaka. Zaskoczenie, niedowierzanie to pierwsze myśli jakie towarzyszyły kiedy świat obiegła informacja, że papieżem został kardynał z Polski. Ten pontyfikat był wyjątkowy pod względem odbytych podróży, wygłoszonych homilii, dokonanych kanonizacji, beatyfikacji. Ojciec Święty kształtował charaktery ludzi, wpływał na losy świata, był przeciwny jakiejkolwiek przemocy i dzięki niemu świat uniknął wielu konfliktów. Pozostawił nam swoją naukę: słowa o miłości, pokoju, trosce o godność drugiego człowieka. Jest to dla nas Jego testament, który musimy wypełniać i przekazywać następnym pokoleniom.