Home » Aktualności » Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Skrzyszowie, 07.02.2020r.

Archiwum

Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Skrzyszowie, 07.02.2020r.

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje – to święto Babci i Dziadka.

W podzięce za ich wielkie serce w dniu 7 lutego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Skrzyszowie odbyła się uroczysta akademia, w której głównymi aktorami były dzieci z przedszkola, klasy „0” oraz uczniowie klas I-III.

Uroczystość rozpoczął dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Andrzej Ziajor, który przywitał serdecznie wszystkich gości i zaprosił do obejrzenia części artystycznej. Na akademii gościł również zastępca Wójta Gminy Ostrów Jacek Róg. Najpierw wystąpiły dzieci z przedszkola, które przedstawiły inscenizację pt. „Prezenty dla babci”, następnie dzieci z klasy „0” zaśpiewały piosenkę pt. „Hej babciu” i wykonały akompaniament przy użyciu instrumentów perkusyjnych oraz przedstawiły inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Zerówkowicze zakończyły swój występ wielkopolskim tańcem ludowym pt. „ Moja koza beczy”. Po przedszkolu i zerówce wystąpili uczniowie z klas I-III, którzy przedstawili montaż słowno-muzyczny oraz zatańczyli „ Zorbę”.

Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występ swoich wnucząt. Na zakończenie akademii dyrektor oraz zastępca Wójta Gminy Ostrów złożyli wszystkim gościom życzenia. Dopełnieniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz prezenty od wnucząt.