Home » Aktualności » Podsumowanie konkursu ,,Stroik z darów jesieni” dla uczniów kl. I – III, 5.10.2021r.

5 października w SP w Skrzyszowie rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny, dla uczniów klas I-III, pt.: ,,Stroik z darów jesieni”.

Zadanie konkursowe, polegało na wykonaniu pracy przestrzennej z darów jesieni”  (jesiennych liści, kory drzew, kasztanów, żołędzi, szyszek, mchu, itp.) w pracy można było również użyć materiałów pomocniczych, takich jak rolki z papieru, styropian, wstążki, brokat, farby, itp.

Konkurs miał na celu:

• rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznych dzieci,
  • promowanie osiągnięć uczniów uzdolnionych plastycznie,
  • wzbogacenie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych,
  • umożliwienie prezentacji swoich umiejętności artystycznych,
  • zachęcanie do obcowania z naturą i poznawania jej bogactwa.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, na konkurs wpłynęło 24 prace.

Komisja w składzie: Małgorzata Pruchnik – Cabaj i Bernadeta Marciniec, biorąc pod uwagę inwencję twórczą wykonującego, ogólny wyraz artystyczny, pomysłowość i estetykę wykonania, przyznała następujące nagrody:

Miejsce I:

10. Milena Buniowska – klasa III
  11. Mikołaj Cierniak – klasa III
  12. Oliwia Fryz – klasa III

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody w formie: gier planszowych, przyborów szkolnych, itp., ufundowane przez organizatora konkursu.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy i gratulujemy wygranej.

Prace konkursowe można oglądać na szkolnej wystawie, na dolnym korytarzu naszej szkoły.

Dziękujemy Pani Bernadecie Marciniec za inicjatywę i zorganizowanie konkursu oraz ufundowanie nagród.