Home » Aktualności » Ogólnopolski Konkurs Piosenki Patriotycznej „Jesteśmy Polką i Polakiem” , listopad 2021r.

Archiwum

Ogólnopolski Konkurs Piosenki Patriotycznej „Jesteśmy Polką i Polakiem” , listopad 2021r.

Przedszkole Miejskie nr 207 w Łodzi zaprosiło dzieci przedszkolne z całej Polski do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Patriotycznej „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Podjęliśmy wyzwanie, aby pokazać piękno ojczystego kraju, a w szczególności piękno i zabytki  stołecznego, królewskiego miasta Krakowa. Poznając miasto Kraków dzieci nauczyły się piosenki „Piosenka o smoku wawelskim”. Rytm utworu podkreślony został instrumentami perkusyjnymi , a przynależność  narodowa odpowiednimi strojami. Na konkurs wpłynęło 165 nagrań. Udział w konkursie pozwolił dzieciom odczuć radość z procesu tworzenia i działań artystycznych, a tym samym rozwijał kreatywność i zainteresowania wokalne. WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ „Jesteśmy Polką i Polakiem”.