Home » Aktualności » Wycieczka do Muzeum Kultury Ludowej i Parku Etnograficznego w Kolbuszowej, 21.10.2022r.

Archiwum

Wycieczka do Muzeum Kultury Ludowej i Parku Etnograficznego w Kolbuszowej, 21.10.2022r.

Dnia 21 października klasy VI, VII i VIII wraz z opiekunami wybrały się do Muzeum Kultury Ludowej i Parku Etnograficznego w Kolbuszowej. W malowniczym dworze z Brzezin – najstarszym obiekcie w skansenie uczniowie brali udział w warsztatach związanych z lekturą „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. W ten sposób mogli uczestniczyć w ciekawych zajęciach utrwalających wiedzę z lektury oraz poznawać dziedzictwo kulturowe tego regionu Polski. W tymże muzeum na wolnym powietrzu zebrano ok. 80 obiektów wraz z oryginalnym wyposażeniem. Teren skansenu podzielony jest na dwa sektory: jeden prezentujący kulturę Lasowiaków i drugi prezentujący kulturę Rzeszowiaków. Są tam chłopskie chałupy, kilka wiatraków, młyn wodny, szkoła, karczma, remiza strażacka, pasieka, kuźnia, spichlerz oraz nowo powstała leśniczówka. Jest tam też staw hodowlany i potok. W skansenie organizowane są różne imprezy folklorystyczne, a także zajęcia taneczne dla dorosłych i dzieci wraz z warsztatami. To było niezapomniane przeżycie!