Home » Aktualności » Uczniowie na musicalu dydaktycznym w Domu Kultury „Mors” w Dębicy, 17.04.2023r.

Archiwum

Uczniowie na musicalu dydaktycznym w Domu Kultury „Mors” w Dębicy, 17.04.2023r.

Jeśli chcesz zmienić przyszłość, cofnij się:

” POWRÓĆ DO PRZESZŁOŚCI”.

Podróż w czasie otworzy Ci oczy i inaczej spojrzysz na swoje życie.

Pod takim hasłem w dniu 17 kwietnia uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły brali udział w musicalu dydaktycznym pt.”Nazywam się … Powrót do przeszłości. Czy mogę zmienić świat?” w Domu Kultury „Mors” w Dębicy.  Było to wzruszające i ekscytujące widowisko muzyczne z elementami dobrego humoru, o sławnych rodakach i ich zaistnieniu w historii, nauce oraz poezji. Dzieci i młodzież mogli zobaczyć oryginalne epokowe kostiumy haftowane złotymi nićmi oraz zdobione cyrkoniami Swarowskiego. Ciekawy był pojedynek na słowa Mickiewicza i Słowackiego w formie rapu oraz piosenka wpadająca w ucho „Kim chcesz zostać w przyszłości”. Zgodnie z podstawą programową zostały przedstawione wybrane utwory literackie A. Mickiewicza i J. Słowackiego, nawiązujące do kwestii narodowościowych i patriotycznych. Dodatkowo pojawili się: M. Skłodowska-Curie, M. Kopernik oraz F. Chopin. Aktorzy śpiewali na żywo do w pełni nagranej orkiestry symfonicznej. Musical dodatkowo został wzbogacony o fantastyczne efekty i iluminacje świetlne.

Treść scenariusza zachęcała do kulturalnego spędzania czasu, odciągając tym samym dzieci i młodzież od złych nawyków, w tym alkoholizmu i przyjmowania narkotyków.

Był to ciekawy i pożyteczny spektakl dostosowany do potrzeb naszych uczniów.

Tego samego dnia dzieci z przedszkola i kl. ,,0” oraz uczniowie kl.  1-3 oglądali spektakl muzyczny pt. ,,Dzwonnik z Notre Dame”. Musical -koncert  ,,Dzwonnik z Notre Dame” to imponujące widowisko z elementami dobrego humoru, wzbudzające zainteresowanie dzieci i młodzieży. Ogromnym atutem widowiska był wbudowany fragment fasady katedry Notre Dame, a także kostiumy haftowane złotymi nićmi ,zdobione cyrkoniami Swarovskiego. Aktorzy śpiewający na żywo do nagranej orkiestry symfonicznej w połączeniu z fantastycznymi iluminacjami świetlnymi wprowadzili wszystkich widzów w ogromny zachwyt i podziw. Natomiast wzruszająca opowieść o garbatym Quasimodo, który pokonuje swój lęk przed otoczeniem pokazuje nam, żeby nie oceniać ludzi po wyglądzie.