Home » Aktualności » Zabawa andrzejkowa kl. IV – VIII,

Zabawa andrzejkowa kl. IV – VIII,

30 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Andrzejki to wieczór wróżb, czyli zabawa polegająca na wróżeniu przyszłości organizowana w wigilię dnia św. Andrzeja. Andrzejki wywodzą się z pogańskiego święta. Ślady jego obchodów znajdują się w starożytnych tekstach, opisujących greckie święto związane z imieniem Andreas oraz ze słowami „andros” i „anes”, które łączy się z kultem boga miłości, płodności, jasnowidzenia i wróżb. Tego wieczoru Samorząd Uczniowski przygotował wróżby, które miały określić, m. in: jak na imię będzie miał przyszły narzeczony lub narzeczona, jaki zawód będą wykonywać w przyszłości, gdzie będą mieszkać. Wcześniej uczniowie przygotowali salę, dekorując, zdobiąc ją m.in. balonami, aby wyglądała niczym sala balowa. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się doskonale, nikomu nie brakowało sił do tańców i zabaw. Oprawę muzyczną całej zabawy przygotowali uczniowie z kl. VII i VIII.